ART / Lithographs / Litographs in colors 12724007
nr 1272 4007
Mårten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. 6 parts. Ur "Bilder från Hembygden", mapp nr 3. Hand coloured. "Kaffedrickarna", "Våsbo fäbodar", "Spelmannen", "Dans på Ybo gård", "Vinterdag vid Flugen", "Jägaren". Numrerade och signerade, 360-upplaga. Subject: ca 26x22, 5 cm,
LITOGRAPHS IN COLORS, 6 st. Ur "Bilder från Hembygden", mapp nr 3. Handkolorerade. "Kaffedrickarna", "Våsbo fäbodar", "Spelmannen", "Dans på Ybo gård", "Vinterdag vid Flugen", "Jägaren". Numrerade och signerade, 360-upplaga. Motivet: ca 26x22,5 cm
Mårten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
8000
SEK 16000
Monday August 26 2019
at 18:34:51
5.200 kr
11.000 kr
6.000 kr
6.200 kr (Robot)
6.400 kr
6.600 kr (Robot)
7.000 kr
7.200 kr (Robot)
7.400 kr
7.600 kr (Robot)
8.000 kr
8.200 kr (Robot)
8.400 kr
8.600 kr (Robot)
9.000 kr
9.200 kr (Robot)
11.500 kr
11.000 kr
11.500 kr (Robot)
15.000 kr
13.000 kr
13.500 kr (Robot)
14.500 kr
15.000 kr (Robot)
15.500 kr
6
- Klassiska
Aug 26
Klassiska
Read more about Klassiska
Mårten Andersson
Read more about Mårten Andersson